Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Blog

Presja a uzależnienia

Za nasze uzależnienia zazwyczaj obwiniamy trudne dzieciństwo, niepowodzenia w pracy lub sytuację materialną. Do tej listy z pewnością można dodać jeszcze wiele innych czynników, jednak jednemu z nich należy poświęcić szczególną uwagę. Presja – bo o niej właśnie mowa – potrafi pchnąć nas w ramiona używek skuteczniej niż cokolwiek innego.

Czytaj dalej „Presja a uzależnienia”

Poświęcenie – wróg wszystkich matek

Poświęcenie – chyba nikt nie zliczy ile razy słowo to słyszy każda matka. Wiele z nich żyje w przeświadczeniu, że tak właśnie musi być. To one muszą się bardziej starać, non stop poświęcać się dla dzieci, a przede wszystkim – zrezygnować z siebie. Na szczęście w miarę wzrostu świadomości społecznej, te krzywdzące przeświadczenie o syndromie „Matki Polki – męczennicy” zaczyna się zacierać.

Czytaj dalej „Poświęcenie – wróg wszystkich matek”

Osobowości i ich zaburzenia – co musisz o nich wiedzieć?

Temat osobowości jest tematem złożonym, bowiem wszystko zależne jest dziedziny nauki. Ogólnie jednak mianem osobowości określa się sposób, w jaki dana osoba reaguje na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Składają się na to m. in. cechy charakteru, które warunkują nasze reakcje, zachowania oraz relacje. Wszystko to sprawia, że jesteśmy od siebie bardzo różni. Warto dodać, iż wyróżniamy osobowości prawidłowe i nieprawidłowe. Uzależnione jest to od cech, na podstawie których możemy stwierdzić czy występują odchylenia od ogólnie przyjętej normy.

Czytaj dalej „Osobowości i ich zaburzenia – co musisz o nich wiedzieć?”

Kim jest pedofil?

Temat pedofilii na stałe zagościł w świadomości społeczeństwa. Czy jednak każdy kto wykorzystuje seksualnie dziecko to pedofil? Okazuje się, że pojęcie „pedofil” jest przez nas powszechnie stosowane, jednak nie do końca wiemy o co tak naprawdę chodzi.

Czytaj dalej „Kim jest pedofil?”

Czy jestem wyrodną matką?

Przyjście na świat nowego członka rodziny to ogromne przeżycie dla rodziców, które często wywraca świat do góry nogami. Zaczynają się zjeżdżać babcie, dziadkowie, którzy wręcz „pieją” z zachwytu nad swoim wnukiem. Tego też oczekują od matki i ojca dziecka – nieustannych zachwytów nad potomkiem. Czy jednak dla każdego rodzicielstwo to taka wielka radość?


Czytaj dalej „Czy jestem wyrodną matką?”

Miłość z portalu randkowego

Zapewne każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy na widok nieznajomej osoby, serce zaczęło mocniej bić. Nie da się więc ukryć, że wygląd to pierwsze kryterium przy ocenie potencjalnego partnera. Obecnie wiele serwisów i aplikacji randkowych bazuje właśnie na wyglądzie – jest to pierwsza rzecz, która ukazuje się naszym oczom. Czy jedynie poprzez zdjęcie, może dojść do rozwoju prawdziwej miłości?


Czytaj dalej „Miłość z portalu randkowego”