Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Ciągłe problemy z erekcją

Wielu mężczyzn mimo dobrego zdrowia, cierpi na różnego rodzaju problemy z erekcją. Specjaliści są zgodni – przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w psychice.

Ciągle problemy z erekcją

Co wpływa na przewlekłe problemy z erekcją?

Żyjemy szybko i intensywnie. Permanentny stres oraz rutyna w którą coraz częściej popadamy mają bardzo negatywny wpływ na naszą kondycję seksualną. Prowadzi to z kolei do pogorszenia naszego stanu psychicznego, frustracji oraz złego samopoczucia. Jak jednak wygrać bitwę z własnymi myślami?

“Chcę, ale nie potrafię…”

Stresujące sytuacje w pracy, napięcie emocjonalne pomiędzy partnerami spowodowane ochłodzeniem relacji łóżkowych oraz natłok codziennych obowiązków to jedne z głównych przyczyn znacznego osłabienia libido u mężczyzn. Błędne koło problemów z erekcją polega na tym, że to właśnie nasza kondycja seksualna wpływa na to, jak postrzegamy samych siebie – jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, czy pozostajemy w ciągłej frustracji?

Problem kołem się toczy

Przez stałe problemy z erekcją mężczyźni cierpią również na stan ciągłego napięcia emocjonalnego. Wytwarza się wówczas nadmierna ilość prolaktyny, będącej hormonem odpowiedzialnym za znaczne zmniejszenie poziomu dopaminy, co ma negatywny wpływ na męskie libido. Gdy w takiej sytuacji dochodzi do zbliżenia, niepowodzenie często skutkuje wydzielaniem sporych ilości adrenaliny, która z kolei znacznie obkurcza ciała jamiste. Wieloletnia egzystencja z takimi problemami ma destrukcyjny wpływ na męską psychikę.

Wpływ problemów z erekcją na partnerkę

Powszechne problemy z erekcją wpływają nie tylko na samych mężczyzn, ale również ich partnerki, które często zrzucają całą winę na siebie – może nie jestem już tak atrakcyjna jak byłam kiedyś? Może w jego życiu pojawiła się inna kobieta? Eskalacja napięcia w związku często prowadzi do licznych kłótni i awantur, a w efekcie może prowadzić do całkowitej utraty zainteresowania ze strony mężczyzny.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Najistotniejsze w tym całym problemie jest to, aby go dostrzec i chcieć podjąć zmiany w swoim życiu. Cierpliwość i konsekwencja w zmianie codziennych nawyków mogą mieć zbawienny wpływ na całą sytuację. Kluczowe jest tutaj znalezienie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Nie zapominajmy również o chwili dla siebie, chwili relaksu która jest bardzo istotna w natłoku codziennych obowiązków. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna oraz stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o szczerych rozmowach z partnerem, które mogą otworzyć przed nami zupełnie nowy, szczęśliwy i fascynujący rozdział w życiu.

Jeśli jednak nie uda nam się porozmawiać z partnerem szczerze i spokojnie wtedy warto pomyśleć o wspólnej lub indywidualnej wizycie u wybranego specjalisty, który z pewnością pomoże znaleźć drogę do samodzielnych rozmów i odpowie na wszelkie Państwa pytania.