Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Dlaczego kobiety odbierają męskość swoim partnerom?

Żyjemy w czasach silnych i niezależnych kobiet, które udowadniają iż potrafią sobie świetnie poradzić bez mężczyzny. Tyczy się to również związków, w których dochodzi do psychicznej kastracji mężczyzn. Czy odwrócenie ról nie pozostaje bez wpływu na nasze relacje partnerskie i seksualność? Okazuje się że skutki takich działań mogą być wręcz opłakane.

Dlaczego kobiety odbierają męskość swoim partnerom?

Wobec mężczyzn drastycznie wzrastają oczekiwania

Według wielu kobiet, współczesny mężczyzna powinien być nie tylko przystojny i inteligentny. Oprócz tego powinien zarabiać dużą sumę pieniędzy, opiekować się rodziną, a po powrocie z pracy posprzątać dom, przygotować kolację i zająć się dziećmi. Kobiety coraz częściej stawiają przed mężczyznami wyzwania, którym oni nie są w stanie podołać, a co za tym idzie? Kobiety tracą zainteresowanie swoimi partnerami, praktycznie na każdej płaszczyźnie życia.

Kobieta do pracy, mężczyzna do zajmowania się domem

W dzisiejszych czasach kobiety coraz nie chętniej zajmują się domem. Zamiast tego wolą robić karierę, a obowiązki domowe zawierzają mężczyzną. Oczywiście nie negujemy tutaj chęci kobiety do rozwoju, czy też dzielenia się obowiązkami domowymi. Jednak zbytnie odwrócenie ról w związku sprawia, iż mężczyzna zaczyna czuć się upokorzony, a kobieta traci nim zainteresowanie. Zaczyna uważać go za mało interesującego, niemęskiego. Prowadzi to bezpośrednio do problemów seksualnych w związku oraz działa na niego destrukcyjnie. Pamiętajmy o tym, że budowanie solidnego związku partnerskiego to coś zupełnie innego niż całkowite odwracanie ról np. w małżeństwie.

Wpływ psychicznej kastracji mężczyzn na seksualność obojga partnerów

Odwracanie ról ma bezpośredni wpływ na życie seksualne w związku. Mężczyzna, którego rola sprowadza się jedynie do prowadzenia domu, staje się sfrustrowany i upokorzony. Czuje, że jego męskość została mu odebrana. W końcu to jego zadaniem jest dbanie o dobro rodziny i zapewnienie jej godnych warunków. Jeżeli rolę tą przejmuje jego partnerka, wówczas zaczynają pojawiać się problemy. Niejednokrotnie zaczyna on tracić ochotę na seks, przez co jeszcze bardziej straci w oczach kobiety, która po powrocie z pracy oczekiwałaby dobrej gosposi i męskiego maczo w jednym. Przez takie sytuacje zaczyna ona tracić do niego szacunek i przestaje uważać go za prawdziwego mężczyznę. Niejednokrotnie staje się to tematem wielu kłótni i awantur, a brak męskiego partnera może przyczynić się do szukania pocieszenia w ramionach innego mężczyzny.

Konstrukcja psychiczna kobiet i mężczyzn zasadniczo się od siebie różni, dlatego też odwracanie ról może być opłakane w skutkach. Budowanie partnerskiego związku z podziałem obowiązków jest jak najbardziej prawidłowe i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Czy jednak musimy odbierać męskość naszym partnerom? Może to najlepszy czas na nauczenie się i zrozumienie, jak naprawdę powinien wyglądać zdrowy, partnerski związek?