Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Jak kochają się Polacy?

Nie tak dawno profesor Zbigniew Izdebski przeprowadził badania, które pokazują jak skomplikowane potrafi być nasze życie seksualne. Z jednej strony Polacy wierzą w prawdziwą miłość do grobowej deski, z drugiej zaś coraz częściej myślą o zdradzie. Co nas do tego skłania?

Jak kochają się Polacy?

Magia internetu

Internet daje nam obecnie ogromne możliwości. Niestety nie zawsze wykorzystujemy je w słusznych celach. W sieci aż roi się od portali randkowych, lub tych gdzie ludziom chodzi wyłącznie o seks. Z takich możliwości korzysta już co czwarty Polak. Są to nie tylko single, ale również ludzie będący w stałych związkach. Niektóre z tych znajomości kończą się po kilkunastu minutach cybersexu, inne przenoszą się do życia realnego i potrafią trwać miesiącami, może nawet latami. Dlaczego tak się dzieje? Czasami łatwiej jest nam oderwać się od codzienności i spróbować czegoś nowego – przecież jest to prostsze niż urozmaicenie życia seksualnego w wieloletnim związku, w którym dodatkowo nie potrafimy określać i komunikować swoich potrzeb. Często nawet nie przyjdzie nam do głowy aby powiedzieć o swoich pragnieniach partnerowi. Boimy się niezrozumienia.

Czego Polacy oczekują od internetowych znajomości?

Internetowe znajomości kończą się różnie, tak samo jak różnych rzeczy od nich oczekujemy:

  • 34% mężczyzn i 3% kobiet szuka relacji czysto seksualnych
  • 25% mężczyzn i 16% kobiet przelotnej znajomości
  • 38% mężczyzn i 53% szuka koleżeństwa
  • 41% mężczyzn i 53% kobiet przyjaźni
  • 29% mężczyzn i 24% kobiet stałego związku

Bycie singlem to nie rezygnacja z seksu

Mimo, iż w Polsce instytucja małżeństwa ma się dobrze, to nie brakuje w kraju singli – i tych z i tych z wyboru. Grupa ta stale się powiększa i wcale nie rezygnuje z bujnego życia seksualnego. Nie boją się oni odnieść porażki w łóżku bowiem te relacje mają zazwyczaj charakter przelotny. Nie boją się zostać poddani krytyce ani nie muszą się starać bo prawdopodobnie w życiu nie spotkają się już z daną osobą.

Zdradzamy coraz częściej…i coraz chętniej

Dla większości Polaków wierność w związku jest niezwykle istotna. Niestety, z drugiej strony życie potrafi zaskakiwać. W dalszym ciągu nasz stosunek do wierności jest bardzo solidny, jednak coraz częściej (zwłaszcza mężczyźni) akceptujemy skoki w bok. Kobiety natomiast są o wiele bardziej przychylne romansom. Wynika to z tego, iż mężczyźni poszukują partnerki do jednorazowego zaspokojenia potrzeb seksualnych natomiast kobiety pragną relacji, w które muszą być zaangażowane emocjonalnie.

Dobrze wiemy, że do nieporozumień prowadzi zazwyczaj brak prawidłowej komunikacji. Dotyczy to również sfery seksualnej. Bądźmy bardziej otwarci w stosunku do naszych partnerów i nie bójmy się informować ich o naszych oczekiwaniach i fantazjach. To właśnie dzięki otwartości i umiejętności pójścia na kompromis możemy tworzyć fantastyczne i szczęśliwe związki.