Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Pokolenie Online

Komputery, tablety, bezprzewodowy internet i smartfony – to nieodłączny element życia współczesnego nastolatka. Dzięki temu mogą oni czerpać przydatną wiedzę i pozostać z nami w stałym kontakcie. Czy jednak statystyczny nastolatek właśnie po to wchodzi do sieci?

Pokolenie online

I-Generation

Pokolenia, o którym mówimy nie należy mylić z milenialsami – oni bowiem pamiętają jeszcze czasy, w których nie każda rodzina miała telefon czy komputer. Obecnie mamy do czynienia z tzw. i-Gen czyli i-Generation, pokoleniem, które nie zna życia bez sieci.

Radykalna zmiana życia nastolatka

W 2007 roku miała miejsce premiera pierwszego smartfona firmy Apple. Prof. Jean Twenge z San Diego State University w tym też roku zaczęła przyglądać się życiu amerykańskich nastolatków. Wnioski wyciągnięte z jej obserwacji są przerażające. Wraz z większą dostępnością oraz ilością nowych urządzeń na rynku zaczęła spadać liczba zawieranych znajomości „w realu”. Dodatkowo nastolatkowie bardziej niechętnie umawiali się na randki czy wychodzili na imprezy – bo i po co skoro będąc online, mamy dostęp do najlepszych rozrywek?

Social media – kompleksy – depresja – samobójstwo

Poważny problem stanowią również media społecznościowe. To właśnie tam nastolatkowie atakowani są przez złudne postrzeganie rzeczywistości – pokazują się takimi jacy chcą być widziani, a nie jacy są naprawdę. Zderzenie z rzeczywistością w późniejszych etapach życia może okazać się na tyle traumatyczne, że doprowadzi do załamania psychicznego.

Nowy rodzaj uzależnienia

W obecnej chwili możemy już mówić o nowym rodzaju uzależnienia jakim jest nieprzerwana potrzeba bycia online – bez względu na sytuację oraz porę dnia i nocy. Uzależnieni nastolatkowie stają się małomówni, smutni, wycofani, agresywni. Dodatkowo zaczynają izolować się od rodziny oraz nie wykazują chęci na podjęcie jakichkolwiek działań dotyczących ich przyszłości. Przesiąknięci internetem nie mają własnego zdania ani opinii na praktycznie żaden temat.

Bez względu na drugiego człowieka

I-Pokolenie to osoby, dla których nie liczy się realna relacja z drugim człowiekiem. Zamiast patrzeć w oczy wolą patrzeć w ekran, sprawdzając przy tym non stop czy aby nie przyszło do nich żadne powiadomienie o nowym komentarzu, zdjęciu czy też polubieniu. Mimo dużej ilości obserwujących oraz „lajkujących” mamy do czynienia z ogromną, przerażającą wręcz samotnością.

Nowoczesne technologie miały znacznie ułatwić nam życie i podnieść jego komfort. Czy jednak w tej technologicznej pułapce nie odbiera nam się człowieczeństwa?