Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Problemy seksualne mężczyzn

Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale satysfakcjonujące pożycie seksualne jest podstawą udanego związku. Co jednak w sytuacji, gdy nie stajemy na wysokości zadania? Oczywiście każdemu może się zdarzyć, jednak cała ta sytuacja może uderzyć w poczucie własnej wartości mężczyzny. Dla panów będących w wieku produkcyjnym, zaburzenia seksualne są poważnym problemem.

Problemy seksualne mężczyzn – czy można sobie z nimi poradzić?

Problem leży w psychice

Główną przyczyną kłopotów z naszą seksualnością jest lęk. Bez względu co było przyczyną pierwszego zawodu, lęk przed powtórzeniem się sytuacji wpływa niekorzystnie na relacje seksualne. Wielu mężczyzn stara się tłumić te lęki gdzieś głęboko w psychice. Niektórzy latami nic z tym nie robią, licząc że sami poradzą sobie z problemem, że nie potrzebują pomocy. Równie często duma nie pozwala przyznać się przed światem, że mamy problemy seksualne.

Strach i lęk tylko pogarszają sytuację

Źródeł lęków może być wiele. Może to być strach przed upokorzeniem – w końcu nie stanięcie na wysokości zadania nie należy do ulubionych sytuacji mężczyzny. Boimy się o utratę partnerki, zastanawiamy się czy problem ten da się rozwiązać, czy odzyskamy naszą sprawność seksualną. Męczy nas przede wszystkim brak wytłumaczenia dla naszych problemów.

Problemy seksualne mężczyzn wpływają również na ich partnerki

Kobieta przy wielokrotnych niepowodzeniach może odczuwać niepokój związany ze swoją atrakcyjnością i doszukuje się źródła problemu w swojej osobie. Mężczyzna bojąc się kolejnej porażki unika kolejnego zbliżenia, co może być źródłem obaw kobiety co do wierności partnera. Cały ten splot wydarzeń generuje negatywne emocje, które w efekcie mogą doprowadzić do rozpadu związku. Reakcja kobiety na zaistniały problem ma bardzo duży wpływ na całą sytuację i może przyczynić się do jego pogłębienia.

Kłótnia goni kłótnię…

Problemy seksualne często są przyczyna wielu kłótni, co utrudnia wzajemny dialog, a to z kolei przekłada się na ogólne relacje z partnerem. W ten sposób sztucznie podwyższana jest poprzeczka dla mężczyzny. Zdaje on sobie sprawę, że kolejna nieudana próba pogorszy sytuacje, co z kolei wywołuje lęk przed następną klapą w łóżku. W ten sposób powstaje błędne koło, co jedynie wzmaga problem i pogłębia zaburzenie.

Leczenie może przybierać różne formy

Psychika człowieka jest bardzo skomplikowana i sami nie poradzimy sobie z problemem. Często osoby, które zgłaszają się do specjalisty mają wiele obaw, pytań, pragną rozwiązać problem od razu. Leczenie tego typu zaburzeń nie jest wcale takie proste jak nam się wydaje. W pierwszej kolejności sprawdzane jest źródło problemu. Może się bowiem okazać, że to nie jest wina psychiki. Gdy podczas badań okaże się że mamy do czynienia z podłożem organicznym, wówczas stosuje się najczęściej leczenie farmakologiczne. Seksuolog bada reakcje psychologiczne na zaistniałą dysfunkcję, wykorzystując np. relaksacje. Jeśli jesteśmy w związku, warto zadbać o naprawienie tego co się popsuło. Z pomocą seksuologa staramy się poprawić komunikację z partnerem, przeprowadzana jest edukacja seksualna.

Ustalenie podłoża problemu to podstawa

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie i wyeliminowanie podłoża lęku, które zainicjowało tą dysfunkcję. Tutaj pojawia się dobra informacja dla panów mających problemy seksualne – w większości sytuacji natura problemu leży w naszej psychice. Lęk przed niepowodzeniem wywołuje blokadę, która powoduje zaburzenia seksualne. Więc zamiast męczyć się i zadręczać tym, że po raz kolejny próba zbliżenia okazała się fiaskiem, warto udać się do specjalisty. W tym przypadku najlepszy jest seksuolog, który pomoże znaleźć źródło leku i wyzwoli nas od niego.

Nie wstydź się wizyty u specjalisty

Wielu mężczyzn czuje się bardzo zakłopotanych ze swoją dolegliwością. Jeśli nasz związek już się rozpadł, unikamy kolejnych relacji damsko męskich obawiając się kolejnych niepowodzeń oraz uciekamy od problemu zamiast stawić mu czoła. Wizyta u seksuologa to żaden wstyd – wręcz przeciwnie! To szansa na odzyskanie dawnej sprawności seksualnej. Ucieczka nie jest żądnym rozwiązaniem i do niczego nie prowadzi. Problem natury seksualnej jak każdy inny problem wymaga rozwiązania. Jeśli nie potrafimy sobie z czymś poradzić, to udajemy się do specjalistów w danej dziedzinie.

W przypadku naszych problemów specjalistą jest seksuolog i to właśnie z jego pomocą pozbędziemy się problemów. Na nowo będziemy mogli cieszyć się życiem, odzyskamy spokój wewnętrzny, pozbędziemy się stresu i lęku. Leku, który często rodzi się z niczego, lecz jeśli w porę nie skorzystamy z pomocy urośnie w siłę i będzie naszym największym utrapieniem. Wystarczy jedna wizyta w poradni by uwierzyć, że może się udać, że seksuolog może nam pomóc. Jest to pierwszy i zarazem jeden z najważniejszych kroków, który musimy wykonać aby pokonać własne lęki, a tym samym problemy seksualne.

Dowiedz się więcej o pomocy seksuologicznej.

Tagi: seksuolog szczecin, pomoc seksuologiczna szczecin, zaburzenia seksualne, problemy seksualne, poradnia seksuologiczna, poradnia dla mężczyzn, poradnia seksuologiczna Szczecin