Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Psychoedukacja

Czym jest psychoedukacja?

Psychoedukacja to jedna z metod kształcenia przeznaczona dla osób cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Może odbywać się indywidualnie lub jako sesja grupowa. Psychoedukacja prowadzona jest przez wykwalifikowanego specjalistę, któremu niekiedy asystują pracownicy służby zdrowia (pielęgniarki, lekarze, psycholodzy).

Psychoedukacja Szczecin

Kto powinien poddać się terapii?

Psychoedukacja skierowana jest do pacjentów cierpiących m. in. na depresję, zaburzenia odżywiania, schizofrenię czy chorobę afektywną dwubiegunową, którzy chcą zrozumieć i uporać się z zaburzeniami psychicznymi i rozpocząć nowe, lepsze życie.

Jak wygląda psychoedukacja?

Istota tej metody polega na prowadzeniu indywidualnej lub grupowej dyskusji na linii pacjent – specjalista. W przypadku psychoedukacji grupowej, wszyscy uczestnicy informowani są o stanie zdrowotnym każdego z nich. Głównym celem psychoedukacji grupowej jest wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie ze strony osób zmagających się z podobnymi problemami.

Socjoterapia

Socjoterapia znana jest również pod nazwą terapii społecznej. Metoda ta polega na leczeniu zaburzeń psychicznych poprzez wykorzystanie wpływów natury społecznej.

Do kogo jest skierowana socjoterapia?

Socjoterapia skierowana jest do osób, które zmagają się z trudnościami na tle społecznym np. nie potrafią nawiązywać kontaktów z innymi ludźmi, nie dogadują się z rodziną. Problemy te dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych.

Cel socjoterapii

Głównym celem socjoterapii jest pomoc w odnalezieniu się w społeczeństwie. Chory uczy się m. in. umiejętności współpracy, nawiązywania nowych znajomości i rozmowy z innymi ludźmi, akceptacji innych i ich własnego zdania.

Psychoprofilaktyka

Psychoprofilaktyka zwana jest inaczej prewencją psychologiczną. Tak jak każda inna profilaktyka polega na zapobieganiu różnego rodzaju niepożądanym zjawiskom, które mogą doprowadzić do zaburzeń psychicznych w życiu danego osobnika.

Gabinet oferuje pomoc w zakresie:

  • psychoedukacji
  • psychoprofilaktyki
  • socjoterapii
  • zrozumienia zaburzeń psychicznych

Tagi: Psychoedukacja Szczecin, psychoprofilaktyka Szczecin, socjoterapia Szczecin, profilaktyka uzależnień Szczecin, prewencja psychologiczna Szczecin, problemy interpersonalne, trudności w nawiązywaniu kontaktów, terapia społeczna Szczecin, wsparcie Szczecin, depresja, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, schizofrenia, zaburzenia psychiczne, psychoedukacja Szczecin, poradnia psychologiczna Szczecin