Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel: 509 652 414

Uwaga! W przypadku gdy nie odbieram telefonu proszę o sms’a.

Co to jest mediacja?

Mediacja to jedna z najskuteczniejszych metod rozwiązywania sporów, która po zatwierdzeniu przez sąd posiada moc prawną.

Czym są mediacje?

Jest to w dalszym ciągu niedoceniana przez Polaków forma rozwiązywania sporów. Wynika to głównie z braku wiedzy na ten temat, dlatego też 12 października rozpoczął się Tydzień Mediacji.

Katarzyna Apanasewicz, jako mediator sądowy z wieloletnim doświadczeniem, na specjalne zaproszenie Radia Szczecin wzięła udział w audycji, w której podzieliła się swoją wiedzą w zakresie mediacji, jako alternatywy dla spraw sądowych.

W naszym życiu dochodzi niekiedy do wielu sporów np. cywilnych, karnych, gospodarczych czy społecznych. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ich rozwiązanie nie musi odbywać się poprzez sąd. Z tego też powodu, w ubiegłym roku, do sądów wszystkich instancji trafiło około 15 milionów spraw.

Czy można więc w jakikolwiek sposób usprawnić pracę wymiaru sprawiedliwości? Jak najbardziej! W tym celu powinniśmy udać się do mediatora. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy na czasie, ale również nie zostaniemy obciążeni kosztami postępowania.

Mediacja daje nam możliwość poznania i zrozumienia stanowiska drugiej strony, szczerego wyrażenia swoich opinii i zawarcia sprawiedliwej ugody.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

Dowiedz się, czy mediacja rozwiąże Twój problem.

Tagi: mediacje szczecin, mediator szczecin, rozwiązywanie sporów